Hey, this photo is © huseyin aldirmaz

Hüseyin Aldırmaz 1975 yılında Ankara da doğdu.

Fotoğraf kariyerine 1994 yılında Fotoğraf Sanatı Kurumu’nda (FSK) başladı. FSK’da geçirdiği 2 yıl sonrasında 1996-1999 yılları arasında çalışmalarına Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) bünyesinde devam etti.

2011 yılından bu yana Ankara’da kurucusu olduğu ART Niyetliler Fotoğraf Topluluğu’nda (ANFOT) ve kendi fotoğraf atölyesinde tamamen uygulamalı eğitimler vermeye devam eden Hüseyin Aldırmaz ayrıca 24 yıllık tecrübesi ile tüm Türkiye de bireylere ve kurumsal şirketlere butik eğitimler vermekte ve tanıtım fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye çapında bir çok şehir de Fotoğraf Dernekleri ve özel atölyelerde seminerler, sunum ve gösteriler yapmakta, kendi atölyesinde fotoğraf gezileri ve foto workshoplar düzenlemekte ve 2 farklı fotoğraf projesinin çalışmalarına devam etmektedir.

Fujifilm’in dünya çapında X serisi makinaları ile çekilen fotoğrafların sergilendiği www.fujifilm-x.com/photographers adlı internet sitesine kabul edilen ve X Photographers ünvanı alan üçüncü Türk fotoğraf sanatçısı oldu. Füjifilm Ankara mağaza ve eğitim merkezinde eğitim danışmanlığına devam etmektedir.

 

Biography

 

Hüseyin Aldırmaz was born in 1975 in Ankara. His career was started at Photography Art İnstutition ( Fotoğraf Sanatı Kurumu- Fsk ) in 1994. After 2 years in Fsk, he continued his work at Ankara Phtography Artist Association ( Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği- Afsad ).

Since 2011 he has been providing trainings at ANFOT Photo group which he was a founder and at his own photo studio. Besides, with his 24 years of experience, his trainings continue in personal and corporate areas in all over Turkey.

He still continues to organize special seminars in many cities with different photo associations , make presentations, photo trips and photo workshops and participates in two different photo projects.